Shënohet rekordi i ri historik i Dua Lipës, këngëtarja sjell DJ e famshëm në Kosovë

Ndaje

Dua Lipa i bëri të gjithë krenarë me dy trofetë në Grammy Awards. Ajo është një nga këngëtaret më të famshme dhe më të sukseshme shqiptare. Së fundmi ajo ka thyer rekordin e shikimeve në “Spotify” dhe ka hyrë në histori.

Më mbi 800 milionë shikime në këtë platformë, Dua është e para këngëtare femër që e arrin këtë gjë.Mjaft krenare për këtë arritje, Lipa e ka ndarë këtë lajm me të gjithë ndjekësit e saj në rrjetet sociale.

Dua Lipa është artistja e parë femër në histori që ka të paktën 3 këngë me më shumë se 800 milionë shikime në “Spotify”. Ajo e arriti këtë gjë me këngët “Neë Rules”, “One Kiss” dhe “IDGAF”,”- shkruan ajo në një Instastory.

Së fundmi kengetarja ka njoftuar se bashkë me të për koncertin e pervitshem në Kosovë “Sunny Hill”, do të vijë dhe  DJ me famë botërore Calvin Harris. Sunny Hill do të mbahet në 2,3 dhe 4 Gusht në Kosovë.

https://www.instagram.com/p/BzFEM3ihooM/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje