“Godet” ish-deputeti i PD : Më 30 qershor nuk ka zgjedhje

Ndaje

Ish deputeti Salianji në lidhje me vendimin e mare  nga Kolegji Zgjedhor, i cili rrëzoi dekretin e Metës për moszhvillimin e zgjedhjeve duke hedhur poshtë padinë e bërë nga një parti e cila kërkoi ç’regjistrimin e saj nga procesi pas aktit të Presidentit.

Salianji ka shkruar në rrjetin social se vendimi i Kolegjit Zgjedhor është nul pasi dekretet e Presidentit mund t’i gjykojë vetëm Kushtetuesja, gjykatë e cila nuk është ngritur ende për shkak të mungesës së gjyqtarëve dhe vonesave në proces.

Postimi I Salianjit:
“Një parti me emër kodi, PUK kërkon të çregjistrohet, KQZ dhe Kolegji i thonë rri me zor se një ditë do ketë zgjedhje, Rilindja me gjithë çfarë ka thotë u gjykua dekreti!
Të gjithë e raportojnë sikur u rrëzua dekreti!
As u rrëzua as u rilind gjë, dekretet i gjykon GJK, zgjedhjet janë dita kur populli zgjedh përfaqësuesit jo dita kur regjimi imponon kush do abuzojë për ca kohë!”.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje