Merren ne polici kryetari dhe sekretari i PD

Ndaje

Policia ka shoqëruar në komisariatin e Gjirokaster, kryetarin e PD ne Gjirokaster dhe ish-kryetarin e komunës së Lazaratit, Dasho Aliko, i cili bashkë me persona të tjerë bllokuan rrugën kryeministrit Edi Rama në Gjirokastër.

Po ashtu policia ka shoqëruar edhe sekretarin e PD në Gjirokastër, Spartak Drasa.

Gjatë bllokimit te rruges pati edhe përplasje me policinë.

Nga ana e saj forcat e rendit morën masa që kryeministri Rama të kalonte pa asnjë incident.

Protesta e demokratëve u shoqërua me thirrjet “Rama ik”. Ish-kryekomunari i Lazaratit tha se kjo protestë nuk është për interesa partiake, por ky kryeministër e ka çuar vendin në diktaturë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje