Juventus zyrtarizon trajnerin e ri, ja kush është

Ndaje

Maurizio Sarri ka lënë Chelsean për t’u bërë trajner i kampionit të Serie A, Juventusit.

Sarri nënshkroi një marrëveshje 3 vjeçare me Juventus.

Trajneri, i cili iu bashkua Chelseas në korrik 2018, udhëhoqi skuadrën drejt vendit të tretë në Premier Ligë dhe fitoi Europa League.

Mendohet se një tarifë kompensimi që e kalon 5 milionë paund është arritur mes dy klubeve për 60-vjeçarin.

Sarri do të zëvendësojë kolegun italian Massimiliano Allegri, i cili u largua nga Juventusi në fund të sezonit të kaluar.

Loading...

Leni një përgjigje