Shqiperia fiton ne Elbasan Arena, goli ne shtese shkelqeu

Ndaje

Shqipëria mundi sonte Moldavinë me rezultatin 2-0 në takimin e zhvilluar në “Elbasan Arena” të vlefshme për eliminatoret e Europianit. Golat e Cikalleshit dhe Ramadanit, i dhuruan fitoren e parë trainerit Edi Reja, në drejtimin e kuqezinjve.

SHQIPËRI-MOLDAVI 2-0

Golat u shenuan nga Cikalleshi 65′, Ramadani 90+2′

Momentet e lojes:

83′ Shqipëria kryen zëvendësimin e tretë dhe të fundit, largohet Ergys Kaçe, vendin e tij e zë Kristi Qose, i cili debuton me ekipin Kombëtar.

80′ Drithërima në portën e Berishës. Pranë golit moldavia. Pas një harkimi nga e djathta, Boicuic gjuan bukur me kokë, topi shkon ngjitur me traversën. Rast i artë për miqtë.

Cikalleshi 65′

Loading...

Leni një përgjigje