Publikohet formacioni zyrtar i Shqipërisë përballë Moldavisë, Reja ndryshon sulmin!

Ndaje

Janë publikuar formacionet zyrtare në ndeshjen ndërmjet Shqipërisë dhe Moldavisë e vlefshme për eliminatoret në Euro 2020.

Edi Reja ka zgjedhur të luajë sërish me skemën taktike 3-5-2 ku Hysaj është zhvendosur në mesfushë.

Tekniku italian ka ndryshuar repartin e sulmit ku do të luajë dyshja Uzuni  – Sadiku.

Formacioni i Shqipërisë 3-5-2:

Portier: Berisha,

Mbrojtës: Veseli Ismaili Mavraj

Mesfusha: Lenjani Ramadani Kace Abrashi Hysaj

Sulmi: Sadiku Uzuni

 

Moldavia: Koselev, Jardan, Efros, Armas, Antoniuc, Cebotaru, Karp, Reabciuk, Suvorov, Ginsari, Damaskan. Trajner: Aleksrandru Spiridon.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje