Rama kërkon dialog, Basha mbledh aleatët në seli

Ndaje

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur aleatët e tij në seli, ne takimin që pritet të nisë në orën 10:30.

Në takimin me aleatët  do të diskutohet për aksionin e mëtejshëm opozitar.  Takimi vjen një ditë pas paralajmërimit të Bashës në Durrës, ku foli rreth situatës aktuale politike dhe mundësisë të mbajtjes së një referendumi.

Basha i ktheu përgjigje kryeministrit Rama, i cili ditën e djeshme, iu drejtua me një letër publike ku i kërkonte dialog pa kushte,dhe pse nuk negocion për datën e zgjedhjeve.

Nga ana tjetër, Basha i ktheu përgjigje duke i thene se nuk negocion për largimin e tij. (kliko ketu)

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje