“Nuk përjashtohet mundësia për përplasje”, Berisha flet dhe për 21 janarin

Ndaje

Opozita e do marrëveshjen. Nuk e ka këtë luftë për pushtete. Opozita nuk thotë të shuhet PS”.

Sali Berisha thotë se opozita e do marrëveshjen, por sipas tij nuk ka dialog me Ramën kryeministër. Nëse nuk realizohet një marrëveshje ai tha se vendi do shkojë në përplasje.

“Nuk përjashtohet mundësia për përplasje. Unë do them të vërtetën që është shumë e mundshme, sepse çfarë kemi deri tani një qëndrim armiqësor, refraktar total ndaj një problemi madhor që ka opozita. Ai u gëzua kur doli opozita, ai festoi. Ky rrezik madhor duhet të zhduket, duhet të largohet. Ky është i rrezikshëm”, theksoi Berisha.

Ish-kryeministri tha se nëse Rama është trim të mos futet në vrimën e miut në 30 qershor, por të dal në sheshin e burrave.

Sa i përket kërcënimit të që bëri ndaj Ramës, pas 21 janarit, Berisha tha: Ai erdhi me letër në xhep të mbante fjalim në zyrën time, asnjë njeri nuk futej dot në zyrën time./ Opinion.al

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje