Ironia e Manjanit: Nga viti i Skënderbeut tek viti i Skënder Gjinushit

Ndaje

Dy vjet pas vendimit të kryeministrit Edi Rama për “reformimin” e Akademisë së Shkencave, duket se gara ka vetëm një kandidat për të marrë drejtimin e këtij institucioni.

Kandidati i vetëm për kryetar është politikani i majtë, Skënder Gjinushi, kryetar Kuvendi gjatë qeverisjes së PS dhe ish-ministër i regjimit komunist.

Ish-ministri Ylli Manjani ka reaguar duke e ironizuar përzgjedhjen e tij dhe gjithë farsën e kësaj çështjeje.

Arritje 2017-2019! Kaluam nga viti i Skënderbeut tek viti i Skënder Gjinushit. Por edhe një foto me Ronaldon, me tajaren e Tares…“, shkruan ish-ministri në rrjetet sociale.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje