“PD përgjegjëse për cilindo që bën shu**ën! Po për por**ët, kë do gjobisë?!”

Ndaje

Ish-ministri i Drejtesise Ylli Manjani ka reaguar pas gjobës se vënë nga Bashkia për Partinë Demokratike me arsyen se një qytetar urinoi në zyrën e Edi Ramës.

Manjani ironizon se “Partia Demokratike është përgjegjëse për cilindo që mban kapuç dhe që e bën shurrën”.

POSTIMI I MANJANIT:

Ja dhe qesharakët e Bashkinë e Tiranës! Mrekulli juridike! Dmth sipas kesaj mrekullie, Partia Demokratike është përgjegjëse për cilindo që mban kapuç dhe që e bën shurrën… Dhe e paskan dashur të jetë “prezent” të gjithë PD-në kur kanë sajuar këtë mrekulli.

Dmth Policia bashkiake nuk e paska zënë në flagrancë “PD” duke bërë shurrën… Por e panë në Televizor një njeri me kapuç dhe shpikën këtë paçavure ligjore. Po për pordhët kush do gjobitet?! LSI?!

Mjerë ligji në dorë të kujt ka rënë! Qesharakë pa fund!

Loading...

Leni një përgjigje