Mitingu i PS, ‘shpërthen’ Demaliaj: Kurrë mos u bëftë ajo Shqipëri që do kryeministri!

Ndaje

Analisti, Ilir Demalia, ka reaguar lidhur me mitingun e sotëm të Partisë Socialiste, ku u shpall kandiktatura e Erion Veliaj për një mandat të dytë në Bashkinë e Tiranës.

Demalia thotë se një rreshtim i atillë i njerëzve tregoi një mjerim të madh jo vetëm për atë bandë në shesh por edhe për shqiptarët.

Postimi i plotë i Demaliajt në facebook

Kongresi Partisë Socialiste, çfaqje e një të njeriu të mpirë psigjikisht, prej maktheve të pushtetit dhe delirit të sundimit si kryekrimi i shkatërrimit të vëndit dhe parametrave më elementar të zhvillimit demokratik dhe shtetit të së drejtës.

Ky njeri i kapur tërësisht nga oligarkia organizatave kriminale të drogës, pastrimit parave, korrupsionit shtetëror, vjedhjes dhe shkatërrimit të pronës publike, me të vetmin qëllim, mbajtjen e pushtetit. Me një parti idiotësh si ajo e mbledhur sot në shesh, që i bindeshin ketij mithomani psiqik, e kjo do të thotë, thirrjes së tij, -nxirrni telefonat nga xhepi!
Nxirre ti Pandi!
Nxirrini! Nxirrini!
Dhe bëni nga një foto nga ky shesh, dhe postojeni, Ja Shqipëria që duam!

Tregoj një mjerim të madh jo vetëm për atë bandë në shesh por edhe për shqiptarët si…

Ajo Shqipëri që doni ju KM, megjithë atë turmë idiote në atë shesh, që i trajton si inbecilë, dhe ata, i binden idjotësisë suaj duke treguar idiotësinë e turmave, kurrë mos u bëftë dhe i pushoftë ora një orë e më parë bashkë me ju KM.

Po të kujtoj se ai kongres në shesh sot është model i marrë nga Kongresi Partisë Naziste të Hitlerit në 1933! librin e të cilit ju e mbani tek koka krevatit, jo për të shkatërruar botën, se nuk i ke ato këllqe, por për të rrënuar Shqipërinë! Siç dhe deri këtu e ke rrënuar mjaft deri në pakthyeshmëri.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje