Shkrimtarja tregon hapin e fundit: Do lidhemi me zinxhirë nëse prishin Teatrin Kombëtar

Ndaje

Të shumtë kanë qenë ata që kanë folur duke treguar gjithë rezistencën kunder projektit të shembjes së Teatrit Kombëtar, gjatë takimit që kreu i PD, Basha po zhvillon me aktivistë, intelektualë dhe artistë.

Një prej shkrimtarëve më të dëgjuara, Flutura Açka ka marrë fjalën duke u shprehur me vendosmëri për mbrojtjen e Teatrit .

Açka tha se nëse qeveria vendosë të prishë teatrin kundër vullnetit të artistëve ata do lidhen me zinxhirë.

Kur nuk dihej se çfarë do bëhej me teatrin, një shoqja ime më telefonoi dhe më pyeti: Flutura si mendon ti se cili mund të jetë hapi i fundit? I thashë se hapi i fundit mund të ishte të lidheshim me zinxhirë. Më thoni dhe unë do vij të lidhem. Dhe kjo mund të jetë një masë drastike nëse ndodh. Ky është një paralajmërim për ata që në një natë të errët mund të vendosin të shkojnë kundër dëshirave të artistëve”, tha Açka.

LIVE

Arti në mbrojtje të Demokracisë dhe Interesit Publik. PD ne bashkepunim me Aleancen ne Mbrojtje te Teatrit.

Publiée par Partia Demokratike e Shqipërisë sur Jeudi 14 mars 2019

Loading...

Leni një përgjigje