FOTO/Panucci publikon listën për “Euro2020”, kush janë lojtarët e grumbulluar

Ndaje

Shqipëria do të tentojë të provojë sërish ndjesinë e përfaqësimit në një turne madhor në “Euro2016”.

Pasi arkivuan atë sukses të jashtëzakonshëm, Shqipëria kërkon sërish të përsërisë aventurën, këtë herë nën drejtimin e C.Panuccit.

Më 22 mars nis zyrtarisht aventura e kuqezive në Europain teksa presin Turqinë në “Loro Boriçi”, një sfidë shumë e rëndësishme. Panucci është i fokusuar totalisht te Shqipëria dhe kualifikueset.

Këtë të enjte trajneri i Kombëtares publikoi listën e parë me lojtarët që ka grumbulluar në dy takimet e para, kundër Turqisë dhe Andorës. Nga rikthehet e bujshme tek risitë, në listën e Panuccit gjejmë gjithçka.

Trajneri Panucci do të dalë përpara mediave në një konferencë për shtyp ditën e dielë, në orën 11:00, në selinë e FSHF-së, siç edhe është parashikuar.

Loading...

Leni një përgjigje