Duhej të ishte në burg, emërohet drejtor i përgjithshëm në ministri

Ndaje

Ish kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të rënda në adresë të ministres Belinda Balluku.

Përmes një postimi në rrjetin social, Berisha shkruan se Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Balluku, në vend që të dërgonte për padi penale Eduard Ahmetajn, e ka bërë atë drejtor në ministrinë që drejton. Sipas Berishës, Ahmetaj, ish drejtor i Fondit të Kujdesit të Detyrueshëm Shëndetësor ka abuzuar rëndë me rimbursimin e ilaçeve për shqiptarët dhe e ka vendin në burg.

POSTIMI I BERISHËS:

Hajnia si merite absolute!

Lexonin denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Eduard Ahmetaj ish-drejtori i Fondit te kujdesit te detyrueshem shendetesor pas vjedhjeve, abuzimeve me rimbursimet e ilaceve dhe sksndaleve ne kete institucion emerohet drejtor i pergjithshen nga ministrja Balluku, ne qoftese do te kishte shtët ligjor Eduardi duhet te ndiqet penalisht per demin ekonomik te verifikuar nga KLSH dhe pasojat shendetesore qe kane shkaktuar te pacientet, i korruptuar dhe me masa te lene nga KLSH, Eduard Ahmetaj emerohet Drejtor i pergjithshem ne ministrine e Ballukut

Loading...

Leni një përgjigje