Atentat ne Tirane, plumba 30 vjecarit

Ndaje

Nje person eshte plagosur pak minuta më parë, në rrugën “Gjin Kuqali” në Tiranë, pas nje  përplasje me armë zjarri.

30-vjeçari i plagosur, fatmirësisht, raportohet se është jashtë rrezikut për jetën dhe ka marre nje plage ne kembe.

Identiteti i tij nuk dihet ende, ndërsa aktualisht ndodhet në spital për trajtim mjekësor.

Ende nuk dihen shkaqet e përplasjes së armatosur dhe as kush ka qenë autori apo autorët, ndërsa policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka nisur hetimet.

Tiranë/Informacion paraprak:

Rreth orës 21:50, në zonën e Komunës së Parisit, është plagosur me armë zjarri (në këmbë), në rrethana ende të paqarta shtetasi E.K, 26 vjeç, i cili po merr ndihmë mjekësore në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Policia po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

Loading...

Leni një përgjigje