Ulen temperaturat, java pritet të jetë shumë e ftohtë

Ndaje

Nëse menduat se i ftohti iku, fatkeqësisht nuk është kështu. Meterologët parashikojnë një mot të frikshëm gjatë javës, ku temperaturat do të shkojnë nën zero.

E hëna mbetet me temperatura të larta por me reshje shiu deri në mbrëmje kur dëbora shfaqet në pjesën më të madhe të zonave malore.

E marta sjell rënie të ndjeshme të temperaturave dhe vijojnë reshjet e dëborës në Lindje – Juglindje.

E mërkura dhe deri në fundjavë, sjellin mot të kthjellët por shumë të ftohtë.

Temperaturat e natës dhe mëngjesit ulen deri 10°C nën ZERO ndërsa gjatë mesditës maksimumi do të ngjitet deri 12°C.

Loading...

Leni një përgjigje