FOTO/Përfshihet nga flakët banesa në Bruksel, kush janë dy shqiptarët që humbën jetën

Ndaje

Një zjarr i mori jetën dy shqiptarëve të cilët jetonin në Bruksel. Zjarri ra në zonën e Dilbeek.

Mediat vendase kanë shkruar për këtë ngjarje të rëndë, ndërsa ka ndodhur që të premten. Mësohet se viktima mbetën Pelivan Hysaj nga Berati, 24 vjeç dhe 23 vjeçari Venedik Pirushi nga Durrësi.

Alain Habils, zëdhënës i zjarrfikësve në zonën Flemish Brabant West tha se viktimat janë me origjinë shqiptare. Shkaku i incidentit ende nuk dihet.

Deri më tani dihet që ndërtesa e ndarë në 3 pjesë ka marrë dëmtime vetëm në banesat ku jetonin shqiptarët.

Loading...

Leni një përgjigje