Minorenia bëhet nënë, 12-vjeçarja mund të akuzohet për shkelje të ligjit

Ndaje

Një 12 vjeçare nga Perth i Australisë perëndimore solli në jetë fëmijën e saj. Vajza kishte deklaruar se nuk e dinte që kishte mbetur shtatzënë në fillim.

Pas lindjes mësohet se edhe nëna edhe fëmija janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Problemet për vajzën do të jenë të numërta pas lindjes, pasi mund të përballet me drejtësinë, bashkë me të atin e foshnjës, që gjithashtu është minoren.

Të dy mund të akuzohen pasi janë nën 16 vjeç dhe nuk kanë mundësinë e dhëniës së pëlqimit për përfshirje në marrëdhënie seksuale, edhe pse të dy mund të kenë rënë dakord për një gjë të tillë.

Vajza, identiteti i së cilës nuk është bërë i ditur, thuhet se ishte 11 vjeç në kohën kur mbeti shtatëzënë. Policia beson se babai i foshnjës është moshatar me vajzën.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje