VIDEO/Beton ndaj bukurive natyrore, qeveria firmos ndërtimin e një tjetër HEC-i

Ndaje

Një tjetër bukuri natyrore e rrallë në Shqipëri është drejt rrezikut për tu zhdukur.

Në një denoncim të deputetit Luçiano Boçi, bëhet fjalë për Kanionin e Holtës në Gramsh, ku sipas informacionit të fundit dhe dokumentit të siguruar nga deputeti, Rama dhe ish-ministri Gjiknuri kanë dhënë lejë për ndërtimin e HEC-it.

STATUSI I PLOTË

BUKURIA E VRARË
Kanioni i Holtës në Gramsh, një ndër bukuritë e rralla të natyrës magjepsëse shqiptare, po vritet e zhduket nën betonin e HEC-it, të dhënë si leje ndërtimi nga ish Ministri Gjiknuri.
Firma ERA HYDRO, e themeluar në nëntor 2016, me kapital filllestar vetëm 100 000 lekë, po shkatërron një pasuri e trashëgimi natyrore qindra mijëra vjeçare, të dhuruar nga Zoti.
Impakti shkatërrues natyror dhe dëmi janë epokaliptikë për mjedisin atje dhe kanionin e rrallë.
Babëzia për fitim nuk ka kursyer asgjë dhe ka mbjellë kudo beton.
Kjo marrëzi me natyrën e Zotin duhet të ndalet!
Për më shumë ndiqni videon e postuar.

Publiée par Luciano Boci sur Dimanche 20 janvier 2019

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje