Vasili ‘nxjerr zbuluar’ Ramën: Çfarë thoshte deri dje për Metën

Ndaje

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka nxjerrë ‘zbuluar’ kryeministrin Edi Rama me deklaratat kontradiktore të tij për presidentin Ilir Meta dhe ish-presidentin Bujar Nishani.

Sipas Vasilit, Rama më parë e lavdëronte Metën, ndërkohë që sot çfarë nuk thotë për të.

POSTIMI I PLOTË

Rrini larg nje te lajthituri si Edi Rama.

 (dje dhe sot per Meten dhe Nishanin).

Qe Edi Rama kur flet pervec se ben pis por edhe qelb ere tere mjedisin e logjikes kete e dine te gjithe. Padija dhe shkollepakesia e tij kuterbon. Por shume me te qarta jane fjalet se komentet.

Ky shpifurine logjike kryeminister ne maj te 2018 pra 7 muaj me pare lexoni çfare thoshte per Ilir Meten President: “Ajo që unë vlerësoj është pozicioni që ai mban.
Nëse nuk do ishte Meta, por një person që s’do kishte bagazh nga e shkuara do ishte shumë keq.

Është presidenti më i mirë që kemi pasur.”- u shpreh Rama në “abc”. Ndersa po ky shpifurine logjike kryeminister qe i hoqi edhe portretin ja cfare thote sot per Bujar Nishanin:

“Nishani meriton sot respekt për shkak të Metës se pavarësisht se u bë qesharak, ishte partiak, s’ka arritur aty ku ka arritur Meta që ka sfiduar rendin kushtetues”, tha Rama. Rrijini larg ketij te marri qe s’di çflet, mos e afroni qe te mos vini ere edhe ju vete!

Loading...

Leni një përgjigje