FOTO/ Blindohet Fakulteti Ekonomik, merr pamjen e një komisariati policie

Ndaje

Gjatë ditës së stome janë shënuar përplasje të ashpra në mes të rinjëve studentë dhe policisë në fakultetin jurdik dhe në fakultetin ekonomik.

Duket se kryeministrii po përdor të gjithë levat që të shuajë levizjen studentere. Edhe duke shkelur me të dyja duart ligjin për autonominë e Universiteteve por edhe ligjin për policinë e Shtetit që e ndalon prezencen  e forcave të rendit në ambjentete ku zhvillohet mësimi dhe jepet dije.

Forca të shumta policie kane rrethuar Fakultetin eknomik duke i dhene atij pamjen e nje komisariati te ri ne qytetin e Tiranes.

Ndërkohë që me dhjetra studentë e kaluan natën të mbyllur në sallat e mesimit ne Tiranë.

Bojkoti kombëtar i mësimit vazhdon në të gjithë universitetet e vendit deri në realizimin e të gjitha kërkesave të studentëve nga qeveria.

Loading...

Leni një përgjigje