Të gjithë prisnin fitoren e Lady Gaga, por çmimet në Golden Globe i rrëmben një tjetër film

Ndaje

Filmi i ‘Queen Bohemian Rhapsody’ ishte fituesi i papritur i dy çmimeve të mëdha në Golden Globe Awards të mbajtura të dielën.

Biografia e Freddie Mercury mori në shtëpi trofeun për filmin më të mirë dhe aktorin më të mirë të dramës, yllin e saj Rami Malek, i cili luajti rolin kryesor të frontit.

Pavarësisht se u informua dhe u nominua për pesë çmime, ‘A Star Is Born’ e Lady Gaga, mori në shtëpi vetëm një çmim – këngën më të mirë origjinale për Shallow.

‘Green Book’ ishte fituesi tjetër i  madh të natës, duke mbledhur tri çmime.

Ai fitoi filmin më të mirë muzikor ose komedi, skenarin më të mirë dhe aktorin më të mirë mbështetës për Mahershala Aliun.

I vendosur në vitet 1960 dhe me aktor Viggo Mortensen, filmi ‘Green  Book’ tregon historinë e një muzikanti afrikano-amerikan që punëson një shofer italian-amerikan për të marrë atë në një turne. Fitoret e ‘Golden Globe’ e shënojnë atë si një nga favoritët për Oscarët e muajit të ardhshëm.

Loading...

Leni një përgjigje