Pedagogu: Protesta e studentëve vazhdon edhe vitin tjetër

Ndaje

Pedagogu Romeno Hanxhari i ftuar në studion e Ora News, tha se protesta e studentëve do të vazhdojë edhe pas pushimeve të fundvitit, ndërsa i kërkoi kryeministrit plotësimin e kërkesave të tyre.

HanxhariUnë mendoj se nëse qeveria nuk e kupton seriozitetin e kësaj çështje. Kur ngrihen studentët pas tyre janë familje të pakënaqura. Ajo që humbet në këto raste është qeveria. Duke humbur qeveria në këtë rrëmujë, humbasin të gjithë. Në fund të fundit, këtë qeveri kemi. Këtë kryeministër kemi që merret me Instagram. As unë nuk e di Instragramin aq mirë sa e di kryeministri. Ka një kufi çdo gjë. Edhe sikur të mos zgjidhje deri të premten, punë e madhe, do ikin me pushime, do të fillojnë protestën prapë. Çfarë do të bëjë kryeministri që më datë 4 janar të bëjnë protestë prapë, jo 24 orë, po një orë në ditë. Ku na çon kjo gjë? Pse lojë force është kjo? Kush është më i fortë? Se e tha edhe kryeministri që ata me sulmojnë dhe unë i sulmoj! Pse kështu është kjo? Ti je kryeministri i vendit, njeriu më i pushtetshëm. / oranews

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje