VIDEO/Trump bëhet sërish ‘qesharak’ gjatë Samitit, i largohet papritur të zotit të shtëpisë

Ndaje

Në takimin që u mbajt në Buenos Aires në kuadër të Samitit të G-20-ës, midis lidërve botëror  Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump nuk kishte sesi mos të binte sërish në sy.

Së fundmi po qarkullojnë pamjet sesi Trump ‘braktis’ të zotin e shtëpisë, Mauricio Macri.

Teksa Macri shtrëngoi duart me homologun e tij Amerikan, më vonë pritej që të dy duhej ftonin  në skenë liderët e tjerë për të bërë disa fotografi.

Në këtë moment, Trump largohet menjëherë, duke treguar se në fakt nuk i pëlqeu si ide.

Tramp, e la vetëm homologun e tij Argjentinas pavarësisht se ky i fundit e thirri disa herë.

Në Samitin e G-20-ës janë mbledhur liderët nga vende të ndryshme të botës dhe teme e takimeve janë çështje të ndryshme ku përfshihet edhe konflikti i ndezur midis Ukrainës dhe Rusisë.

Loading...

Leni një përgjigje