DENONCIMI/Debat dhe sherr në komisariatin e Fushë Krujës: Fshihen provat për rastin ‘Xhisiela’

Ndaje

Ish-kryeministri Berisha ka bërë publike një tjetër denoncim në rrjetet sociale. Në mesazhin që një polic i ka dërguar, flitet për komisariatin e Fushë  Krujës, vend ky i cili pas ngjarjeve të fundit është kthyer në qënder të diskutimeve.

Sipas policit, SHÇBA-ja ka shkuar në rajonin e policisë për të kontrolluar librin e shërbimeve të policisë të rajonit për ngjarjet e fundit, sidomos për ngjarjen ‘Xhisiela’.

Pikërisht në këto momente, polici thotë se kanë lindur debate që kanë degraduar deri në fyerje dhe ofendime. Rajoni nuk ka pranuar kërkesën e SHÇBA-së për të kontrolluar dosjet.

Polici zbulon se nga diskutimet në rajonin e policisë, tritoli i hedhur në banesën e Xhisielës, është një lojë e lojtarëve të krimit.

Mesazhi i plotë

Kacafytje ne narko-komisariatin e Fushe Krujes!

Lexoni mesazhin e policit dixhital. sb

Miredita z Berisha jam polic desha te ju informoje se dje me dt 10 ne rajonin e policise f kruje erdhi nje ekip kontrolli i shcb dhe kan kontrolluar librin e sherbimeve te policeve te rajonit dhe procesverbalet e disa ngjarjeve ne qytetin e f krujes perfshire rastin xhisiela e per kete ka pasur debat e ofendime sharje banale gjer dhe shtyrje me grupin e kontrollit pasi nuk eshte pranuar oferta e shcb dhe nga sa flitet brenda rajonit te policise f kruj tritoli i hedhur ne shtepin e mamas te se xhisieles e te prinderve te saj ram muca ne larushk eshte nje loj e lojrtarve me krime ne kurriz te familjes rraja dhe ramazan rrajes djalit te xhelal rrajes i kujdesur per telenovelen tritolin e hodhi opozita e krimet 28 vjecare te familjes rraja veasje trafik droge e dhunime e perdhunime te quhen akuza politike.

Loading...

Leni një përgjigje