EMRI/U kap me 70 mijë paund drogë në makinë, dënohet me burg korrieri shqiptar

Ndaje

Shkëlqim Meta është dënuar me 9 muaj burg nga gjykata e Anglisë.

Ai ishte një emigrant i paligjshëm dhe ndërlidhës i kanabisit.

Mediat e huaja shkruajnë se shqiptarit iu gjet 7,32 kg kanabis me vlerë rreth 70,000 paund gjatë kontrollit me makinën e tij.

Ai ishte dënuar për një dokument të rremë të emigracionit në mars, duke lëvizur pa sigurim dhe pa lejë drejtimi.

33-vjeçari ndodhej në Angli prej 6 vitesh ku punonte në një lavazh në të zezë. Meta  u deklarua fajtor për posedimin e kanabisit me qëllim shitjen e tij duke lëvizur me një makinë të paregjistruar në emrin e tij.

Metës iu dha një dënim prej 9 muajsh burg dhe iu ndalua drejtimi i makinës për 15 muaj e gjysmë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje