Vettingu në politikë, Ruçi vihet në lëvizje pas kërkesës së Bashës

Ndaje

Pas letrës së dërguar nga grupi parlamentar i partisë Demokratike dhe pas deklaratave të kryeopozitarit Basha, kryetari i kuvendit, Gramoz Ruçi është vënë në lëvizje.

Është vendosur që më 26 shator do të mblidhet këshilli i legjislacionit, ku do të diskutohet nisma kushtetuese e opozitës për vetingun në politikë.

Mësohet se me urdhër të kreut të Kuvendit, Gramoz Ruci, këshilli i legjislacionit dhe komisioni i ligjeve mblidhen për të shqyrtuar nismën kushtetuese të PD për vettingun në politikë, më 26 shator në orën 12:00.

Kujtojmë se kreu i PD Lulzim Basha, dje nga bashkëbisedimi me gazetarët,  kërkoi nga kryeparlamentari Ruci, mbledhjen e Këshillit të Legjislacionit ditën e premte, për të shqyrtuar nismën e opozitës për vetting në politikë.

Letra e dërguar nga PD

Loading...

Leni një përgjigje