Basha përcjell Donald Lu dhe jep një mesazh për ambasadoren e re

Ndaje

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka postuar një mesazh për Donald Lu në ikje ndërsa ka uruar mirëseardhjen e ambasadores se re amerikane.

Ky i fundit përmes një postimi në Twitter ka theksuar se PD është krenare për miqësinë dhe bashkëpunimin me SHBA, ndërsa e cilësoi atë partnerin strategjik të Shqipërisë dhe kombit shqiptar.

“Takim lamtumire me ambasadorin Donald Lu dhe mirëseardhje me zv. Ambasadoren Leyla Moses-Ones. PD krenare për miqësinë dhe bashkëpunimin me SHBA, partnerin strategjik të Shqipërisë dhe kombit shqiptar.”, shkruan Basha në Twitter.

Loading...

Leni një përgjigje