Berisha tregon pse Vucic nisi vizitën nga Ujmani

Ndaje

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, të enjten, deklaroi se nuk është kundra një marrëveshjeje mes Kosovës dhe Serbisë, nëse ajo bëhet mes dy vendeve sovrane që respektojnë sovranitetin e njëri-tjetrit. Megjithatë ai tha se nuk duhet që shqiptarët të ndihmojnë që Serbia të marrë republikën serbska të Bosnjës dhe të bëhet një Serbi e Madhe. Serbia e Madhe është një projekt që ka dështuar me mbretërinë jugosllave dhe nuk ka pse përsëritet më.

Berisha tha se Vucic në Kosovë bëri shantazh duke vizituar Ujmanin (Gazivodën). Pse nuk shkoi në Decan, te kisha tha Berisha.

Ish-kryeministri Sali Berisha u kthye në opinion të Blendi Fevziut pas 5 vitesh mungesë. Ai do të jetë në një intervistë për rreth dy orë përball 4 gazetarëve dhe drejtuesit të emisionit Blendi Fevziu, ku do flasë për korrigjimin e kufijve Kosovë-Serbi, zhvillimet në Partinë Demokratike dhe vettingun në politikë, etj.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje