FOTO/Mot i qëndrueshëm në mëngjes, mesdita me reshje shiu në këto zona

Ndaje

Temperaturat e ajrit do të vazhdojnë të jenë të larta. Fillimisht do të mbeten konstante në mëngjes dhe pastaj në mesditë do të arrijnë ekstremumet nga 13-35 gradë celcius.

Këtë të dielë, në pjesën e parë të ditës i gjithë vendi do të dominohet nga kthjellime, deri në mesditë ku vranësirat do të përfshijë veriun e vendit dhe zonat lindore.

Sipas Meteoalb edhe pjesa e dytë e ditës do të paraqitet me kthjellime në Ultësirën Perëndimore, vranësirat do të ketë në veri të vendit dhe në zonat lindore do të ketë dhe reshje shiu.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje