LAJM I FUNDIT/Lëkundje të forta tërmeti në jug të Shqipërisë, panik tek qytetarët

Ndaje

Disa lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë para pak minutash në jug të Shqipërisë.

Sipas informacioneve paraprake, lëkundjet janë ndjerë fillimisht në qytetin e Fierit e më pas kanë vazhduar disa sekonda dhe janë ndjerë dhe në zonat përreth.

Epiqendra ka qënë në Greqi me magnitudë 5.1 ballë.

Mësohet se forca e tij ka qenë mjaft e madhe, ndërsa ka shkaktuar jo pak panik në radhët e qytetarëve.  Lëkundjet janë ndjerë dhe në Vlorë.

Kujtojmë se Shqipëria prej disa kohësh është goditur nga tërmete, ku ai më i forti ishte para disa javësh ku shumë shtëpi në bashkinë e Matit morën dëmtime serioze.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje