EMRI/I riu nga Tirana i dehur në timon, përplas familjen me fëmijë të vogël

Ndaje

Një i ri nga Tirana është arrestua nga policia, pasi rrezikoi jetën e një familjeje. I riu po drejtonte makinën në gjendje të dehur dhe përplasi makinën ku udhëtonin 3 anëtarë të një familje.

Policia  i ka vënë prangat  Elio Tushajt nga Tirana që drejtonte nën efektin e pijeve alkoolike, një  “Skoda” me targa AA 139 SY teksa ka goditur një automjet tjetër tip “Peugeot” me drejtues shtetasin D.Z, që po udhëtonte me bashkëshorten dhe fëmijën e tij, të cilët janë jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi 

Arrestimi i tij u bë pasi ky shtetas u kap në aksin rrugor Vlorë – Sarandë pranë “Porto Palermos” duke drejtuar nën efektin e pijeve alkoolike automjetin e markës “Skoda” me targa AA 139 SY, si dhe ka goditur një automjet tjetër tip “Peugeot” me drejtues shtetasin D.Z, që po udhëtonte me bashkëshorten dhe fëmijën e tij, të cilët janë jashtë rrezikut për jetën.

Materialet u referuan në Prokurori për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”, parashikuar nga nenet 290 dhe 291 të Kodit Penal.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje