Kukësi “zbërthehet” me goleadë në Gjeorgji, shumë afër eleminimit

Ndaje

Zhvillimet e fundit kanë ndikuar shumë në psikologjinë e futbollistëve të Kukësit, me verilindorët që kanë marrë një humbje të thellë 5-2 në ndeshjen e parë të turit të tretë të Europa League ndaj gjeorgjianëve të Torpedo Kutaisi.

Fatet e takimit u vendosen në fraksionin e parë të lojës, ku u shënuan të 5 golat e kësaj ndeshjeje. Kukhianidze nisi festivalin e golave, duke shënuar që në 120 sekondat e para. Edhe goli i dytë mban firmën e 26 vjeçarit, përpara se Harba të ngushtonte distancat me një gol mjaft spektakolarë. Megjithatë, vendasit u treguan të zotë, dhe duke përfituar nga entuziasmi që solli goli i boshnjakut në kampin e verilindorëve thelluan avantazhin.

Leni një përgjigje