VIDEO/ Alarm fals për tritol pranë Policisë në Vlorë, dje u prangos në Fier vëllai i pronarit të BMW-së

Ndaje

Ka rezultuar fals alarmi i ngritur mëngjesin e sotëm në Vlorë, se në një makinë para Drejtorisë së Policisë, ishte vendosur tritol.

Një makine tip BMW, u raportua se i kanë vendosur tritol. Forcat xheniere pasi kqyren nga jashtë dhe brenda makinën, thane se raportimi ishte alarm i rremë

Policia beri rrethimin e zonës dhe nuk lejonte kalimin ne këtë pjesë te rrethuar peër te shmangur cdo lloj problemi.

Makina tip BMW eshte me targa AA 895 TX.

Pronari i automjetit eshte ndaluar diten e djeshme, e marte nga policia e Fierit. Teksa nuk ka ende te dhena per identitetin e tij, thuhet se ne momentin e ndalimit vlonjatit ne Fier i kane gjetur me vete nje arme me 7 fisheke, gati per t’u perdorur.

Ai ka deklaruar se fakti qe kishte ikur nga Vlora mengjesin e te martes dhe me arme me vete ishte pikerisht fakti se ne makinen e vellait te tij ne Vlore ishte vene eksploziv.

Kjo ka vene ne levizje edhe policine. Por deri tani dyshimet jane se kjo mund te jete edhe thjesht nje alibi.

Vlorë dyshohet për tritol në lagjen kushtrimiAlarmi për një sasi eksplozivi është dhënë mëngjesin e sotëm në Vlorë.Pronari i një makine ‘BMW’ ka njoftuar mëngjesin e sotëm policinë për një sasi eksplozivi brenda makinës së tij.Mjeti në fakt ka qenë i parkuar shumë pranë Policisë së Vlorës.Aktualisht mbahet i rrethuar vendi i ngjarjes, ku janë dhe forcat xhienjere te njësisë anti-eksploziv.Alarmi i rremë për eksploziv te policia në VlorëPas kontrolleve të bëra, ka rezultuar i rremë alarmi për eksploziv në një makinë ‘BMW’ të parkuar pranë drejtorisë së Policisë së Vlorës.Alarmi për sasi eksplozivi u dha mëngjesin e sotëm.Pronari i një makine ‘BMW’ ka njoftuar mëngjesin e sotëm policinë për një sasi eksplozivi brenda makinës së tij.Mjeti ka qenë i parkuar shumë pranë Policisë së Vlorës.Ai është mbajtur për më shumë se 3 orë i rrethuar. Pas mbërritjes së forcave xheniere ka rezultuar se ka qenë një alarm i rremë.

Publiée par Vlora News sur Mardi 31 juillet 2018

Leni një përgjigje