VIDEO/Murrizi tregon prodhimet e lushnjarëve teksa hidhen ne kanale

Ndaje

Deputeti i PD, Mylsim Murrizi ka shprehur revolten e tij sot ne lidhje me mungesen e tregut per produktet bujqesore te fermereve ne Lushnje. Ai shkruan se halli i myzeqareve jane mungesa e tregut dhe cmimi i ulet i produkteve.

‘Ky eshte halli qe kane FERMERET MYZEQARE DHE SHQIPTARE.

Jo pallavra studiosh se kush eshte me i kulturuar dhe kush ka pare me shume Romeon me Zhulieten. Mendja i ka rrenjet ne STOMAK. Buka e gojes se qytetareve eshte krimi i kesaj qeverie qe prej 5 vitesh tallet me punen djersen dhe mundim e ketyre hallexhinjeve’, komenton Murriz.

Megjithate komenti eshte shoqeruar nga debate me poshte jo te gjithe ndajne te njejtin mendim me Murrizin, teksa shprehin dyhsimet se nje pjese e produkteve jane me mbingarkese kimikatesh ne menyre qe te arrihet pjekja e shpejte. Per kete arsye keto produkte me pas nuk merren nga tregtaret.

https://www.facebook.com/100008064798588/videos/2147583755520430/

Leni një përgjigje