VIDEO & FOTO GALERI/ Cfarë ka mbetur pas vullkanit Fuego

Ndaje

Të paktën 192 persona rezultojnë të humbur pasi vullkani Fuego në Guatemalë shpërtheu kaq papritur të dielën. Mediat e huaja raportojnë për situatën e krijuar pas shpërthimeve kur nuk ka mbetur më asgjë.

Qytetet u përfshinë nga hiri i trashë dhe i rëndë nga shpërthimi i papritur i së dielës. Gazi i nxehtë, shkëmbi dhe hiri nxirrnin vullkanin, duke vrarë dhjetëra, duke shuar komunitetet kodrinore, duke bllokuar rrugët dhe duke lënë prapa mbeturina me avull që ua  vështirësonin lundrimin skuadrave të shpëtimit.

 

Leni një përgjigje