BALLKANI/ Shtetet më të varfra, kryeministrat paga më të larta vetes së tyre

Ndaje

Gjatë ditës së djeshme, Gjykata Kushtetuese vendosi në favor të Ramush Haradinajt për rritjen ë pagave. Me të marr detyrën e tij, Haradinaj mori vendim që të rriste pagën e tij.. Ai vetës ia bëri pagën 2950 euro., shkruan “Bota sot”.

Por a e dini sa paguhen kryeministrat e rajonit?

Një statistikë që e ka bërë publike Lëvizja Vetëvendosje shikojmë detajet.

Sipas të dhënave të paraqitura nga VV, del se: Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pagën 1700 euro, Zoran Zaev, kryeministër i Maqedonisë, ka pagën 1300 euro, Ramush Haradinaj,Kryeminister i Kosovës 2950 euro, Dusko Markovic, kryeministër i Malit të Zi, ka pagën 1130 euro, dhe Ana Brnabic, kryeministre e Serbisë, ka pagën 1000 euro.

Leni një përgjigje