TEPELENE/Drogë në qelitë e të burgosurve,policia nis hetimin

Ndaje
Katër të ndaluarve të cilët kryejnë dënimin  në burgun e Bënçës të Tepelenës iu është gjetur drogë në qeli.
Policia thotë:
” Në qelinë Nr.9 të këtij burgu, gjatë kontrollit u gjetën dhe u bllokuan në cilësinë e provës materiale 0.81 gr. lëndë narkotike e llojit Cannabis Sativa.
Sipas policisë në këtë qeli ishin të ndaluarit E.F 37 vjec, B.R 32 vjeç, J.H 37 vjeç dhe E.B 33 vjeç .”
Nuk dihet se si droga është futur në qelitë e burgut, por dyshimet janë që ajo të jetë fshehur mes ushqimeve që familjarët dërgojnën apo sjellin për të dënuarit apo dhe si pasojë e punonjeësve të brendshëm të burgut.
Prokuroria e Rrethit Gjirokastër po kryhen hetimet për këtë hetim.

Leni një përgjigje