FOTO/Dëmtohet rënde 5-vjecari nga Peshkopia,helikopteri e sjell në Tiranë

Ndaje

Një fëmijë 5 vjeçar nga Peshkopia është dëmtuar rëndë në kokë teksa po luante. Menjeherë ne vendgjarje është dërguar helikopteri i cili e ka sjellë femijën  drejt Spitalit të Traumës në Tiranë. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka duke i uruar shërim të shpejtë vogëlushit, i konsideroi heronj ushtarakët që transportuan 5 vjeçarin.

Heronjtë e ajrit i erdhën në ndihmë vogëlushit 5 vjeçar nga Peshkopia, i cili gjatë lojës pësoi dëmtime në kokë. Në pak minuta, fëmija dhe prindërit e tij u transportuan me helikopter drejt Spitalit të Traumës ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Shërim të shpejtë vogëlush! Mirënjohje për përkushtimin dhe profesionalizmin që pilotët dhe çdo efektiv i Forcave të Armatosura tregojnë gjatë misionit të tyre!”-ka thene Olta Xhacka.

Leni një përgjigje