E FUNDIT/Tirana shpallet kampione e Kategorisë së Parë

Ndaje

Në “Elbasan Arena” eshte luajtur finalja e Kategorisë së Parë, mes fitueses së Grupit B, Tiranës, dhe fitueses së Grupi A, Kastriotit.

Kryeqytetasit fituan me rezultatin  2-0, duke u shpallur kampion të Kategorisë së Parë, e gjithashtu duke derdhur ne llogarine e klubit nje shume prej  30 milionë lekësh si shpërblim i FSHF-së për këtë trofe.

Bedri Greca shënoi dy herë në portën e Kastriotit në minutat 64-t dhe 73.

Edhe pse u nda në humbje, Kastrioti natyrisht që ka mbetur i kënaqur, pasi edhe pse nuk arriti të shpallej kampion i Kategorisë së Parë, gjithsesi sezonin e ardhshëm do të luajë në elitën e futbollit shqiptar.

Leni një përgjigje