Tiranë, përmbyset makina, vdes bashkëshortja, plagoset bashkëshorti

Ndaje
Foto Ilustruese

Sot, rreth orës 08:20, në rrugën Tiranë – Elbasan ka ndodhur një aksident.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet e Policisë dhe Ambulanca ku nga veprimet paraprake ka rezultuar se, në dalje të tunelit në drejtim Elbasan – Tiranë, dy persona duke udhëtuar me mjetin me targë AA 544 KO me drejtues I. G., rreth 60 vjeç dhe pasagjere bashkëshortja Xh. G., rreth 55 vjeçe kanë humbur kontrollin dhe mjeti ka dalë nga rruga ku dhe është përmbysur. Si pasojë kanë mbetur të dëmtuar të dy shtetasit, ku menjëherë janë dërguar në spital.

Mësohet se Xh. G., si pasojë e dëmtimit ka ndërruar jetë në spital, ndërsa bashkëshorti I. G., ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po kryen veprimet për zbardhjen e plotë të aksidentit dhe veprimet e mëtejshme.

Leni një përgjigje