FOTO/ Ja sa autentike është piramida në Tiranë, binjakja është në Libi

Ndaje

Kreu i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj tha sot se Piramida dhe Pallati i Kongreseve janë ndërtime autentike të arkitekturës shqiptare. Duke folur në Opinion të Fevziut në tv Klan ai tha se nuk ëhstë gjithollog, sic janë të ftuarit e opinion dhe se kur nuk di gjë pyet ata që dinë.

Por në këtë rast ai duhej të kishte pyetur pasi nuk është gjithollog. Ndërtesa e piramidës dhe pallattit të kongreseve janë kopje të dy ndërtesave që gjenden në Sirte të Libisë, ndërtuar nga diktatori i vrarë, Muhamar Gadafi, raporton droni.al.

Më poshte është ndërtesa e Asamblesë kombëtare në Sirte, prej së cilës është kopjuar Piramida ndërkohë që një ndërtesë tjetër që thirret po ashtu pallati i kongreseve në Sirte është kopjuar nga arkitekti i pallatit të Kongreseve në Tiranë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje