FOTO/ Ermal Meta ka një mesazh për median shqiptare: Kujdes! Po gaboni rëndë…!

Ndaje

Ermal Meta, këngëtari  shqiptar, fitues i “Sanremo”-s, ka “folur” shqip duke adresuar një mesazh për të gjithë mediat dhe gazetarë shqiptarë.

Nëpërmjet një mesazhi në rrjetet sociale, ai kërkon që të mos spekulohet me jetën e tij.

Postimi i plotë i Ermal Metës në “Facebook”

Mesazh për të gjithë gazetarët shqiptarë

Mos spekuloni mbi jetën time, ju nuk dini asgjë nga jeta ime. Kur në atë intervistë përdora fjalën “bastard” nuk thash asnjë emër.

Mos e shtoni ju atë emër sepse gaboni rëndë jo vetëm me mua por edhe me familjen e personit për të cilin po shkruani ose po flisni.

Kënga që fitoi festivalin e Sanremos është kundër terrorizmit, asgjë më shumë. Shpresoj mos te lexoj më gjëra të tilla.

Faleminderit për vëmendjen.

Leni një përgjigje