Berat, nëna denoncon djalin – “Ç’ta bën fëmija s’ta bën as Perëndia”…

Ndaje

Një 41 vjeçar i fiksuar pas lojërave të fatit nuk ka kursyer as mobiliet dhe orenditë shtëpiake të nënës së tij. Ngjarja ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Berat, ku 62-vjeçarja A. E., ka kallëzuar djalin e saj 43 vjeç I. E.

Djali, sipas dëshmisë së të ëmës njihej si person problematik pasi luante në lojëra fati i ka shitur të gjitha orenditë shtëpiake për të siguruar para. Kur ka parë shtëpinë e boshatisur dhe të shitura çdo objekt brenda saj të cilat i kishte siguruar me mundim, 62-vjeçarja nuk ka duruar dot dhe i është drejtuar komisariatit të policisë për ndihmë.

Policia ka bërë të mundur arrestimin e 43-vjeçarit, ndërsa materialet lidhur me këtë rast i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprime të mëtejshme.

Leni një përgjigje