Dy ditë pas protestës Donald Lu takim “kokë më kokë” me Bashën në selinë blu

Ndaje

Na ambientet e selisë së Partisë Demokratike është duke u zhvilluar një takim mes ambasadorit të SHBA-ve Donald Lu dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha. Ky takim mes Bashës dhe Lu vjen vetëm 2 ditë pasi mazhoranca zgjodhi me 69 vota prokuroren e re të përkohshme dhe opozita protestoi në shesh dhe Kuvend për këtë votim në shkelje të Kushtetutës. Fill pas përfundimit të protestës ambasada e  SHBA dënoi atë që e quajti dhunë të parlamentarve, por nuk nxorri asnjë fjalë për dhunën e ushtruar ndaj protestuesve dhe deputetëve opozitarë.

Loading...

Leni një përgjigje