Shqiptari 35 vjeçar prangoset në Rodos, shtëpia plot me heroinë e kanabis

Ndaje

Një operacion antidrogë i zhvilluar në ishullin Rodos të Greqisë është finalizuar me arrestimin e një 35-vjeçari shqiptar. Togat e zeza kanë sekusteruar 50.4 gramë heroinë të pastër, si dhe 1 kg e gjysëm kanabis. Mësohet se droga u gjet gjatë kontrollit të ushtruar në shtëpinë e shqiptarit. Ky i fundit nuk ishte krejt i panjohur për policinë greke,  pasi ka qenë i dënuar me 4 vite burg. Në pranga ka rënë edhe një 50-vjeçar grek, ndërsa mediat greke njoftojnë se hetimet për gjetjen e bashkëpunëtorëve të tjerë vazhdojnë.

Leni një përgjigje