FOTO/ Meta takon në Marsejë eurodeputetin Renaud Muselier: Bashkëpunim të gjithanshëm

Ndaje

Presidenti  i Republikës Ilir Meta ndodhet në Francë, ku paraditen e sotme ka takuar një eurodeputet, që përfaaqëson rajonin e Marsejës. Pikërisht në qytetin e njohur bregdetar Meta është takuar me Presidentin e Rajonit të Provence-Alpes-Cotes d’Azur, Renaud Muselier.

Kreu i Shtetit e ka njoftuar takimin me një postim në Facebook, bashkëshoqëruar me një foto.  “Sot në Marsejë, me Presidentin e Rajonit të Provence-Alpes-Cotes d’Azur, Renaud Muselier, eurodeputet, duke folur për bashkëpunimin e gjithanshëm të Shqipërisë me këtë rajon, nga më të bukurit dhe më të begatët e Francës e të Mesdheut”, shkruan Meta.

Leni një përgjigje