DENONCIMI/ Shefi i Krimit Ekonomik në Tiranë një gjobëvënës që zhvat bizneset nën mbrojtjen e ministrit Xhafaj

Ndaje

Me anë të një postimi denoncues në Facebook, ish-kryeministri Sali Berisha i është rikthyer sërish çështjes së Shfeit të Krimit Ekonomik të Tiranës, Marsel Dulaj, i cili është tkthyer në një gjobvënës për mijëra biznese të kryeqytetit.

Në mesazhin e një biznesmeni nënvizohet se Dulaj po zhvat bizneset me një gjobëvënie 1000 euro, për të cilën nuk e ka marrë askush mundimin që ta ndalë. Gjithashtu flitet për lidhje të afërta të këtij krimineli me detyrë të lartë në Policinë e Shtetit, pasi nuk i ka hyrë gjemb në këmbë as nga Tahiri e as nga Xhafaj.

Postimi i Sali Berishës:

Çunat e krimit bejne kerdine ndaj bizneseve! Biznesmeni dixhital denoncon: Famozin Marsel Dulaj, qe i rrjep me gjoba dhe ryshfete! Mbrojtjen e tij nga Xhafa i droges!

Lexoni mesazhin e tij. sb

“Pershndetje Z.Berisha. Te uroj gjith te mirat. Jam nje tregetar qe kam nje dyqan telefonash tek posta afer tregut çam. Kam nje shqetsim nga ky Marsel Dulaj, shefi Krimit Ekonomik. Kete z.Marsel u be e disata her qe e denoncojne per zhvatje te tregtarve. Dhe tregtaret e medreses dhe gjithandej dhe ky prap nuk paska zot qe e ndalon. Po na vjen dyqan me dyqan ketu tek posta kush shet telefon dhe na kercenon ose nga 1000€ ose do ju bllokoj telefonat e vjetr qe shesim. Mban dhe nja dy te tjer nga mbrapa vetes dhe i kerkon leket pa kurrfarë problemi. Te lutem Z.Berisha bej dicka se ne nuk po nxierim dot qeranë dhe shpenzimet aq shumë ka rënë puna, jo me te mbajm dhe shefin e krimit ekonomik me lek. Ngrieni kete problem ju lutem se nuk guxojm te hapim dyqanet. Rrim me frik se na kerkon fatur per telefona te perdorur dhe na i bllokon po nuk i dhamë bakshishin që kerkon. 1000€ e ka vendos taksen. Jemi ne hall dhe s’dimë ku te gjejm zgjidhje se ky ka mbrojtje direkt nga ish-ministri Tahiri dhe nga ministri i tanishem Xhafaj. Dhe eshte i paprekshem ben si i do qefi dhe nuk e prek njeri. Ju e keni denoncuar dhe herë tjetër dhe ministri Xhafaj nuk ka marrë asnje masë ndaj Marsel Dulaj se si duket ato qe zhvat nga tregetaret ky shefi Marsel i ndan me shefat e vet. Dhe vazhdon i qetë punen ky, gjoba bizneseve perdit.”

Leni një përgjigje