FOTO/ Ravena pushtohet nga droga shqiptare, grupet përplasen me armë, ja sa ton u sekuestruan

Ndaje

Në Ravena të Italisë  dy grupe kriminale shqiptare i kanë nxjerrë armët njëri-tjetrit. Sipas policisë që ka zhvilluar një operacion, janë ndaluar 4 persona, tre prej të cilëve janë shqiptarë. Gjatë kontrolleve janë zbuluar edhe 2.2 ton kanabis shqiptar. Ndërkohë ngjarjen e ka denoncuar në Facebook edhe ish-kryeministri Sali Berisha, i cili e ka shoqëruar edhe me linkun e medieve italine. Sipas mediave lokale kjo është sasia më e madhe e drogë e sekuestruar ndonjëherë në Ravena. Shqiptarët e prangosur i përkasin grupmoshave 21, 27 dhe 53 vjeç. Në pranga është vënë edhe një italian 26-vjeçar.

Leni një përgjigje